ÖRÜMCEK DESENİNDE ÖRGÜLER NASIL ÖRÜLÜR

Her zaman sadece basit örgüyü veya çok basit örgüyü kullandığınız için, diğer örgülerdeki çalışmalarda sık sık güzel ve karmaşık desenleri görüyorsunuz ve kendinize nasıl yaptıklarını soruyorsunuz. Bundan sonra bunu değiştireceğiz! Sadece biraz sabır ve biraz zamana ihtiyacın var. Biz nasıl gerçekten büyük göstereceğiz örgü deseni içinde örgü yeni kazak örgü veya arkadaşlarınıza bebek için bir doily yapmak ve bir uzman kadar pürüzsüz için örgü iki ile iğne geçmesi.

Mesh deseninde örgüler için aşağıdakileri kullandık:

•   5 mm iğneler

•   Pima pamuğu

Başlamak için bu konuda ustalaşmalısınız:

• Dikişleri tak

• Sağ dikişler

• Sol dikişler

• İki dikişi birlikte ör

• Üç dikişi birlikte sağa doğru örün

• İki dikişi birlikte ör

• zarf yapmak

15 dikişe çarpın. Bu durumda, 30 dikiş attık, böylece kalıbın nasıl g…

Daha fazla oku
  • 0

DOĞRU ÇİFT KALDIRMA NASIL YAPILIR

Genelde özellikle zor bulduğumuz bir kalıp vardır. Böylece cesaretini alamadığın için sana yardım etmek istiyoruz.

Bu durumda, sağa iki kez daldırmanın iki yolunu göstereceğiz , böylece sizin için en konforlu ve kolay olanı seçebilirsiniz. Her iki olasılık da farklıdır, ilk önce tüm dikişler sağa kaydırılır, ikincisinde dikişler sağdan içeriye doğru kaydırılır ve dikiş soldan diğer ikisine kalır. Size nasıl yapılacağını gösteriyoruz.

Bu yazı için Pima pamuğumuzu ve 5 mm iğnelerimizi kullandık .

1. olasılık Birlikte üç dikiş

Adım 1: Sağ iğneyi sağdan örüyormuşsunuz gibi sol iğneden 3 dikiş boyunca birlikte geçirin.

Adım 2: 3 dikişi aldığınızda , ipliği sağ iğnenin etrafına yerleştirin.

Adım 3: İğneyi örme dikişlerle çıkarın ve sağ iğnenin üzerine yerleştirin.

Gördüğünüz gibi, desen sağa kaydırılır.

<…
Daha fazla oku
  • 0

4 Şiş Bebek Patik Yapımı

Bebek ayakkabılarını kendin örme - bebek ayakkabıları her bebek için standart donanımdır. Bebekler, gün ışığını gördüklerinde çok fazla ısınmaya ihtiyaç duyarlar, bu nedenle örme bebek ayakkabıları en başından itibaren ihtiyaç duydukları sıcaklığı sağlar.

Genç ebeveynlerden daha iyi ne verebilir?

Kılavuzumuz sayesinde yeni başlayanlar bile küçük, bireysel bir hediyeyi çabucak elde edebilirler, özel örgü becerilerine ihtiyaç duymazsınız. Sağ ve sol dikişleri örebilirseniz, bebek patiklerini kolayca elden geçirebilirler. Çift iplikle örülen bu bebek ayakkabıları hoş ve ılıktır ve kısa bir süre içerisinde pratik olarak tüm veliler tarafından popüler ve aranan bir hediyedir. Daha sonra, bebeğin ayakkabıları artık uygun olmadığında, bunlar araba aynası için bir dekorasyon olarak çok popülerdir.

Resimli talimatlarımızla, adım adım bebek ayakkabısının nasıl örüleceğini göstereceğiz.

Malzeme ve hazırlık:

Bebeklerin cildi özellikle yen…

Daha fazla oku
  • 0

YÜN KALINTILARINIZLA NELER YAPABİLİRSİNİZ: TİŞÖRTLERİ SÜSLEYİN.

Bugün size pamuklu çubuklarınızdan en iyi şekilde yararlanmanın kolay bir yolunu sunuyoruz. Giysilerinize kişisel ve özel bir dokunuş kazandıracak basit bir desen göstereceğiz.

Sadece bir çanta yapalım. Böylece normal tişörtü tığ kancanızla güzelleştirebilirsiniz. Bu ders için Pima pamuğumuzun yün kalıntılarını 5 mm olan tığ kancasını diğer projelerden kullandık.

İlk çubuklarımız olarak kabul edilen 17 dikiş ve 3 dikiş ekstradan oluşan bir zincirle başlayın.

Sıra 1: Häkle 1 her hava ağına yapışır. Düğümden Hava Mesh 16'da başlayın.

2. Sıra: Çalışmayı çevirin, 3 hava dikişi yapın, ilk dikişi atlayın ve önceki satırın her bir dikişine 1 çubuk dikin. Toplamda, ilk 3 hava kafesini sayarak, 17 ilmek olmalıdır.

Çantanız istenen uzunlukta olana kadar 2. satırı tekrarlayın. Ayrıca, birkaç parça yün tüketmek için rengi değiştirebilirsiniz. Böylece işinize başka bir yaratıcı dokunuş ver…

Daha fazla oku
  • 0

ÖRME RENGİ DEĞİŞİRKEN İPLİKLERİ KENARA NASIL TAŞIRSINIZ?

Bu harika hava koşullarında, yünümüzle birçok farklı renkte renkli kombinasyonlar yaratma arzusundan çok etkilendik! Çizgili örgü gibi hissetmiyor musun? Bugünün gönderisinde, renk değişimi nedeniyle sonunda bin iplik örmek zorunda kalmadan şerit örmenin kolay bir yolunu göstereceğiz.

Bu adım adım rehber için 5 mm'lik örgü iğnelerimizi ve iki Pima pamuğumuzu kullandık .

Başlamadan önce, bu eğitimde ustalaşmanız gereken tekniklere genel bir bakış.

Dikiş nasıl grev Düzgün sağ örgü nasıl

İstenilen ilmek sayısına basın ve ilk şeridi istenen renkte örün.

Rengi değiştirmek istiyorsanız, sağa örülmüş bir sıra halinde yapın.

 Sadece diğer skein skein ile örgü başlar. Bir satır sağa, bir satır sola örmelisiniz. Diğer rengin telini sonradan tekrar tutturun. Kesmeyin. Şimdi onunla işlerin nasıl yürüdüğünü göstereceğiz.

Hadi gidelim!

Oldukça basit, değil mi?

Daha fazla oku
  • 0

Gelişim ve Benlik Kavramı

Doğaçlama (“Improv”) tiyatrosu Saturday Night Live, Tina Fey ve Amy Poehler, Whose Line Her Neyse, ve diğerleri tarafından yazılmış kitaplar ile ünlüdür. Improv, genellikle insan gruplarının bağlanma, güven artırma ve biraz eğlenmenin bir yolu olarak gösterilmektedir. Peki ya çocuklar için? Gelişme, çocukların sosyal gelişimine bir şekilde yardımcı olabilir mi?

Estetik, Yaratıcılık ve Sanat Psikolojisi'nde yayınlanacak son bir çalışmada , bu tez öğrencim Brooke DeBettignies ve benim üstlendiğim soru. Bir dönem doğaçlama tiyatro dersi alarak, 8-11 yaş arası çocukların kendi kavramlarını geliştirmelerine yardımcı olabilir mi bilmek istedik . Ve bunu bilimsel olarak titiz bir şekilde yapmak istedik. Ama önce, birkaç daha büyük tanım:

1) Gelişme nedir?

Improv senaryo olmadan hareket ediyor. Pek çok iyileştirme alt formu var, ancak çoğunlukla, izleyici ya da oyunculardan öne…

Daha fazla oku
  • 0

Farklı Bir Kroşe Model

Temel kroşe örgülerine zaten aşina iseniz ve kreasyonlarınıza biraz daha cazibe vermek istiyorsanız, bugün farklı şekillerde orijinal yöntemlerle kroşe yapabileceğiniz basit ve çekici bir kroşe örgüsü tanıyacaksınız: sivri dikiş.

Bu ders için ihtiyacınız olacak: 5 mm kroşe kancası , bu durumda farklı renklerde üç skein Pima pamuğu kullanıyoruz .

Bu basit bir kroşe dikişidir. Bunu yapmak için, sadece nasıl yapılacağını bilmek zorunda

dikişler Sabit dikişler Kroşe.

 Başlangıçta, 6 + 2 hava dikişi ile bölünebilen bir dizi hava kafesini sıkılaştırın, her iki tarafta 1 kenar dikişi olarak işlev görürler.                                                    &nbs…

Daha fazla oku
  • 0

Örgü Bileklik Yapım

Biz tüccarız, basit ve hızlı projeleri ve en küçük ipliği kullanmanıza izin verenleri seviyoruz. Kalanlar unutulmamalıdır, onları başka projelerde de kullanabilirsiniz. Bugün size bu artıkları kurtarmak için nasıl tığ işi bileklikler yapacağınızı göstereceğiz. Çok az zaman alan bir proje çok bahar gibi ve içinde

Kalan mini pamuk toplarını kullanabilirsiniz.

Bu ders için 5 mm kroşe kancası , Pima pamuk toplarımızdan bazıları , düğmeler (artık ihtiyaç duymadığınız giysilerden düğme alabilirsiniz), iplik, dikiş iğnesi ve uçlar için yün iğnesi var.

Bu proje için ustalaşmanız gereken tek teknik hava ağları ve katı ağlardır .

Bileziğimize 38 sıra hava dikişi ve 1 sıra hava hava dikişi ile başlıyoruz.

Sıra 1 : Häkle 5 sabit dikiş. Ekstra ağın ilk dikişle aynı olduğunu unutmayın, bu nedenle ilk sağlam dikişi iğnenizden üçüncü dikişe sıkıştırmanız gerekir. Şimdi 26 …

Daha fazla oku
  • 0

55 Anneler Günü Hediye Tavsiyesi

Bu yıl, en iyi yaratıcı Anneler Günü hediyeleri ile çiçek kutusunun dışında düşünün. Anneme özel bir hediye vermek pahalı ya da emek yoğun olmak zorunda değildir. Sonuçta, en tatlı hediyeler sizin tarafınızdan yapılanlardır. Öyleyse kalbini neşeyle sarsacak ve ona ne kadar değer verdiğini bilmesini sağlayan bir şey yarat.

Yaratıcı Anneler Günü hediye fikirleri koleksiyonumuza göz atın ve Anne için mükemmel hediyeyi kolayca bulun. Fotoğraf battaniyelerinden saç parçalarına ve takılara, bu eşsiz eşyalar sevgi ve düşüncelilıkla dolu yaratıcı Anneler Günü hediyesi fikirlerini oluşturur.

Anneler Günü armağanı fikirlerinden biri ile bu yıl kendisini özel hissetmesini sağlayın; bunu hak ediyor! 

1. Anne Için Dekoratif Duvar Sanatı

Kolaylaştırın duvara sanat favori aile fotoğraf ile annenin özel bir gün. En sevdiği filmlerden, kitaplardan veya şarkılarından ilham verici bir alıntı ekleyin. Bunu oturma…

Daha fazla oku
  • 0

Cinsiyetsiz Bir Evliliği Onarmanın ve Samimiyeti Geri Getirmenin 10 Yolu

Samimi olmak için seks yapmanıza gerek yok.

Cinsiyetsiz bir evliliğin var mı? Ve seks olmadan sevgi dolu, samimi bir ilişki yaşayabilir misin?

Tabii ki! Ama istediğin bu mu? Muhtemelen değil. 

Medyanın gösterdiği şeye rağmen, geniş bir nedenden dolayı seks yapmayan evli çiftlerin önemli bir yüzdesi var: duygusal, psikolojik, fiziksel, dini veya diğer sebepler.

Cinsiyetsiz bir evlilik samimiyetten yoksundur, ancak bir ilişkiyi nasıl çözeceğinizi çözmeden önce kendinize ve eşinize bakmanız gerekir. 

Neye ihtiyacın var ve ikinize neler olduğuyla ilgili ne hissediyorsunuz?

Bunu çözdükten sonra, sonraki adımlarınıza karar verebilirsiniz.

Üzerindeki dış baskılara rağmen, sizi rahatsız ediyorsa yapılacak en iyi şey onun hakkında konuşmaktır.

Peki ... evliliğine ne oldu? Mahremiyetten yoksun cinsiyetsiz bir ilişkiye nasıl dönüştü?

Cevap gerçekten çok basit olabili…

Daha fazla oku
  • 0