Örgü desen karışımı ceket

Kalın desen karışımı ceketimizde şal yaka ve kravat kayışı bulunur. Örgü ve bal peteği hırka sınıfını verir. Örmeye başlayacağız ...

© Keith Schofield

BOYUT: S / M / L

Videolu anlatı için Tılayın.

Patternmix bir ceket örmek - ihtiyacınız olan şey: 900/900/1000 g Nuderose Fb 018 "Essentials Süper Süper Tıknaz" (% 50 bakire yün,% 50 akrilik, çalışma uzunluğu 100 m / 100 g) Rico Design tarafındanÖrme İğneler No. 8 ve 9 (gevşek bir şekilde örüyorsanız ya da sıkı bir şekilde örüyorsanız 9 ve 10 - dikişe bilgi almanız önemlidir)1 pigtail iğnesi, 1 kroşe kanca No. 8 ila 10NOT: Verilen yün artık satın alınamayabilir. Bu durumda benzer bir kalite arar. Belirtilen çalışma uzunluğuna dikkat edin ve bir dikiş testi yapın! Örgü desen karışımı ceket - talimatlar:

İnce iğne ile BUNDMUSTER (BM): 1. solda, 1. sağda.Kalın iğne ile DALGA DESENİ (WM): 1. R: Doğru. Tüm geri siparişler: bağlantı…

Daha fazla oku
  • 0

Örgü başlıklarını kendiniz yapın

S / M / L bedenlerde basit örme şapkalar için talimatlar

Zorluk seviyesi: kolayGereken süre: yaklaşık 2 ila 3 saatMalzeme kahverengi kapak: 150 g Kahverengi Fb 69 "Rasta" (% 100 Merinos, LL 82 m / 150 g) Malabrigo tarafından. 10 ve 12 numaralı kısa yuvarlak iğneler . 1 12. 12 numaralı çift ​​sivri iğneler .Malzeme gri kepi: 100 gr açık gri Fb 0023 "Andina" (% 100 bebek alpaka, LL 50 m / 100 gr), Lang İplikler. 10 ve 12 numaralı 1 kısa yuvarlak iğne. 1 12 numaralı çift sivri uçlu iğne.Not: Verilen yünün artık temin edilememesi mümkündür. Bu durumda, benzer bir kalite arıyorsanız. Lütfen belirtilen çalışma uzunluğunu not edin ve bir dikiş testi yapın!

Videolu Anlatım İçin Tıklayın.

Kemer kalıbı (BM): 10 numara iğne ile 1 sts sağa, 1 sts sağa sola.Düzgün sağ (GR): 12 no'lu iğne ile örün.Örme: Örme GR'de 7 M x 10 R = 10 x 10 cm verin.Talimatlar : 26/30/34 sts'de, turun yakınında ve BM'de…

Daha fazla oku
  • 0

YENİDOĞAN ŞAPKA ÖRME

Çoğu zaman bu şapkalara biraz şaşkınlık vermek için bazı çizgiler eklemeyi severim ve sonra zanaat dükkanında satın aldığım pom pom makinesini kullanarak onları bir pom pom ile doldururum . Çizgileri nasıl yaptığım ve ponponları nasıl yaptığım hakkında daha fazla bilgi ekledim. Ayrıca, genellikle Red Heart Soft veya Red Heart Soft Baby Steps ipliği gibi “yumuşak” olarak etiketlenmiş bir iplik kullanmaya çalışıyorum (sadece “4” ağırlık olduğundan emin olun). Hesaplamalarıma göre, bu şapkalardan birini yapmak sadece 35 metre ipliğe ihtiyaç duyuyor, böylelikle bir tutam iplikten birçok şapka alabiliyorsunuz!

İşte desen ve ben de desenin yazdırılabilir ücretsiz bir pdf dahil ettik.

Kolay Örgü Yenidoğan Bebek Şapka

Bu Deseni Yazdır

6 Beden İğneleri - Amerikan (8 Beden İğnesi'ye eşittir) Orta Ağırlık (4) İplik ( Red Heart Soft gibi yumuşak bir iplik kullanmayı severim )

Ölçer: inç başına 4.5 dikiş (veya santimetre başına 2 dikiş)

Daha fazla oku
  • 0

Artan İpleri Değerlendirme- Sepet Yap

Her örgü her projeden sonra kalan kalıntıları biriktirir. Bugün, çekmecelerde, kutularda ve çeşitli ceplerde sakladığınız tüm pamuk artıklarını toplamanızı öneriyoruz: bunları geri dönüştürüp, dekorasyon olarak hizmet veren ve ayrıca anahtar, cüzdan ve diğer faydalı eşyaları tutabileceğiniz pratik bir sepete dönüştüreceğiz Eşyaları saklayın, böylece eve geldiğinizde her zaman elinizin altında her şeye sahip olacaksınız.

Bu adım için 5 mm kroşe kancası kullandık , adım adım rehberlik ettik ve bazı pima pamuk toplarımızı kullandık.

Bu durumda size bir desen göstereceğiz, ancak pamuk artıklarınızla herhangi bir desen yapabilirsiniz. Ve şimdi adım adım talimatlarla başlıyoruz:

sepet alt

Sepetimize Nane renkli sihirli bir halka ile başlıyoruz.

Bizim sihirli yüzüğümüzde 6 ilmek örüyoruz.

Yuvarlak 1: Bir önceki sıranın her dikişinde 1 artış yap (toplam 12 di…

Daha fazla oku
  • 0

T-C2C TEKNOLOJİSİ (KÖŞEDEN KÖŞEYE) ÖRGÜ

Pek çok tiryaki, iyi mizah getiren projeler yaratmak için iyi havaların tığlığa, pamuk toplarını çekmeye, renk ve seslerle oynamaya başlamasını bekleyemez.

Bugün size komik ve harika renk kombinasyonları yaratabileceğiniz C2C (Köşeden Köşeye) tekniği ile nasıl kroşe yapılacağını göstermek istiyoruz. Bu teknik, bir köşeden diğer köşeye doğru başlayarak, kroşe için çapraz şekilde örülmüş küçük kareler oluşturmaktan oluşur. Bunu nasıl yapacağınızı göstermek için sizi adım adım atacağız. Bu güzel kroşe masa örtüsü kesinlikle masanıza çok özel bir dokunuş verecektir.

Doğal beyaz , Canyon Rose, Soluk Sarı ve Akuamarin Mavisi: Bu adım için pima pamuğu toplarımızı dört farklı renkte kullandık . Masa örtüsü için çizimde (yazı sonundaki) renklerin harflerle (A, B, C ve D) gösterildiğini görebilirsiniz. Her rengin denkliği budur:

Renk A: doğal beyazRenk B: Kanyon GülRenk C: soluk sarıRenk D: akuamarin mavi

Farklı bir renk kombinasyon…

Daha fazla oku
  • 0

FARKLI RENKLERDE ŞERİTLER KROŞE YAPARKEN İPLİKLER NASIL ÇEKİLİR

Tığ işi parçalarımızın düzgün çalışması için yeni tekniklerin öğrenilmesi çok önemlidir. Ne kadar çok ustalaşırsanız, kıyafetleriniz o kadar iyi olur. Bu yazıda, farklı renklerde çizgili trikolarla ipliklerin görünmez kadar iyi çekilmesini öğreneceksiniz.

Bu örnekte Pima pamuğumuzun üç rengini ve 5mm tığ kancasını kullandım .

Seri 1'in son dikişinden ikinci renge ve ardından seri 2'nin son dikişinden üçüncü renge geçin. Bir renk değişiminin nasıl tığ işi yaptığını tekrar okumak istiyorsanız, blogumuzdaki " Nasıl renk değişikliği tığ işi yapılır " 

Rengi değiştirirken, önceki renkteki ipliğin ilk elek ve ilk dikiş arasında olması önemlidir, böylece yükseltilmiş iplik daha iyi gizlenir.

3. sıranın sonunda, ilk sıranın sonunda gevşek kalan ilk rengin ipliğini yukarı çekiyoruz.

 Bunu yapmak için, en son çubuğu örttüğünüz ipliğin üzerine değiştirmek istediğiniz rengin ipliğini çizin ve daha fazl…

Daha fazla oku
  • 0

AJUR YILDIZ DESENİ TIĞ İŞİ

Yaz, yeni kroşe kalıplarını öğrenmek ve sahile veya yüzme havuzuna cesur kalıplarla gitmek için iyi bir zamandır. Bugünün tığ işi deseni tığ işi çok kolaydır ve örgü çok hafif olacak.

Bu yazıda Pima pamuğu ve 5mm kroşe kancası kullandık .

Bu kroşe deseni için bu tekniklere hakim olmalısınız:

dikişlerSabit dikişlerzincir dikişleri

- çift ​​çubuk

Bu kroşe deseninde yeni bir projeye başlamak için, 6 + 2 katı olan bir dizi hava kafesine çarpmak zorundayız. Desende, ilk hava ağında 26 dikiş örülmüştür.

Seri 1: 1 ilk hava ağı oluşturun. İğnenizin üçüncü dikişinde, 1 sağlam dikiş tığ işi yapın, 9 dikiş yapın ve sıkı dikişe bir yarık dikiş yaparak ilmekleri ilmekleyin.

Buradan 4 hava dikişi yaparsınız, sonra 4 dikiş atlar ve bir sonraki dikişi sıkı bir dikiş olarak örersiniz. Sıkı bir döngüde * 9 dikiş yapın ve ilmeği 1 şerit dikişle kapatın *.

Kadar 1 dikiş kalana kadar…

Daha fazla oku
  • 0

AĞ DESENİ İLE ÇEVRESEL DESEN

Bugün , örgü desenleri olan üçgenler gibi geleneksel bir desen öğreniyoruz . Bu model asla modası geçmez ve projelerinizden herhangi birine uygulayabilirsiniz. Özellikle iyi havalarda harikadır, taze giysiler için hafif bir desendir.

Sadece temel bilgiye sahip olsanız bile, hiçbir sorun yaşamayacaksınız, çünkü uygulanan Techinken çok basit. Herhangi bir sorunuz olursa, ekteki linklerin altındaki her şeye bakabilirsiniz. Şimdi sadece biraz zamana ihtiyacınız var, örgü iğneleriniz ve gitmeye hazırsınız!

Aşağıdaki malzemeleri kullandık:

5 mm ahşap örgü iğneleriPima

Bu model için hangi teknikleri bilmeniz gerekir?

Dikiş atmakSağ dikişSol dikişlerBirlikte 2 dikiş örzarf

Bu örnek için 25 dikiş attık, böylece yerde 3 dikiş olan iki üçgen oluşturabiliriz. Dikişlere bastığınızda, üçgenin alt kısmında toplam 8 dikiş artı boşluk için ihtiyacınız olan dikişlerin bulunduğun…

Daha fazla oku
  • 0

ÖRÜMCEK DESENİNDE ÖRGÜLER NASIL ÖRÜLÜR

Her zaman sadece basit örgüyü veya çok basit örgüyü kullandığınız için, diğer örgülerdeki çalışmalarda sık sık güzel ve karmaşık desenleri görüyorsunuz ve kendinize nasıl yaptıklarını soruyorsunuz. Bundan sonra bunu değiştireceğiz! Sadece biraz sabır ve biraz zamana ihtiyacın var. Biz nasıl gerçekten büyük göstereceğiz örgü deseni içinde örgü yeni kazak örgü veya arkadaşlarınıza bebek için bir doily yapmak ve bir uzman kadar pürüzsüz için örgü iki ile iğne geçmesi.

Mesh deseninde örgüler için aşağıdakileri kullandık:

•   5 mm iğneler

•   Pima pamuğu

Başlamak için bu konuda ustalaşmalısınız:

• Dikişleri tak

• Sağ dikişler

• Sol dikişler

• İki dikişi birlikte ör

• Üç dikişi birlikte sağa doğru örün

• İki dikişi birlikte ör

• zarf yapmak

15 dikişe çarpın. Bu durumda, 30 dikiş attık, böylece kalıbın nasıl g…

Daha fazla oku
  • 0

DOĞRU ÇİFT KALDIRMA NASIL YAPILIR

Genelde özellikle zor bulduğumuz bir kalıp vardır. Böylece cesaretini alamadığın için sana yardım etmek istiyoruz.

Bu durumda, sağa iki kez daldırmanın iki yolunu göstereceğiz , böylece sizin için en konforlu ve kolay olanı seçebilirsiniz. Her iki olasılık da farklıdır, ilk önce tüm dikişler sağa kaydırılır, ikincisinde dikişler sağdan içeriye doğru kaydırılır ve dikiş soldan diğer ikisine kalır. Size nasıl yapılacağını gösteriyoruz.

Bu yazı için Pima pamuğumuzu ve 5 mm iğnelerimizi kullandık .

1. olasılık Birlikte üç dikiş

Adım 1: Sağ iğneyi sağdan örüyormuşsunuz gibi sol iğneden 3 dikiş boyunca birlikte geçirin.

Adım 2: 3 dikişi aldığınızda , ipliği sağ iğnenin etrafına yerleştirin.

Adım 3: İğneyi örme dikişlerle çıkarın ve sağ iğnenin üzerine yerleştirin.

Gördüğünüz gibi, desen sağa kaydırılır.

<…
Daha fazla oku
  • 0